8m Android UHF RFID рачен читач VH-C83

•Овој уред е Андроид солиден мобилен компјутер.

• Се одликува со четири-јадрен процесор, 8000mAh батерија и супер UHF RFID способност.

Ве молиме испратете ни е-пошта доколку сакате да добиете понуда за нашите производи, или добијте поддршка од нашите инженери за техничка поддршка.

Детали за производот

Ознаки на производи

8m Android UHF RFID рачен читач VH-C83

Вовед

•Овој уред е Андроид солиден мобилен компјутер.

• Се одликува со четири-јадрен процесор, 8000mAh батерија и супер UHF RFID способност.

•Може да биде опремен со R2000 линеарно или кружно поларизирана антена.

•Може да чита ознаки на големо од долги растојанија и овозможува да се користи во управувањето со средства, малопродажба, складирање, управување со возниот парк и сл.

Карактеристики

• IP65 степен на заштита, мека и тврда пластика со двојно вбризгување, правејќи го производот водоотпорен, отпорен на прашина, антикорозија, анти-масло;

•Корнинг стакло, специјален дизајн против паѓање, сè уште може да работи после 1.5 метри пад, 1000 времиња 0.5 тест за ролна метар.

•Поддржува IoT функции како 1D скенирање, 2D скенирање, UHF, NFC, и биометриска идентификација на ирисот;

•Процесор со четири јадра со брзина

• 5,2 инчи, IPS HD екран

• Масовно складирање 2 GB + 16 GB

•Поддршка на 4G целосна поддршка за Netcom 2.4G/5G Wi-Fi со двоен опсег

•Индустриски приспособен ексклузивен UI дизајн

• 8000mAh високонапонската батерија на подготвеност е поиздржлива

• Андроид 6.0 операционен систем

•Одлично скенирање / NFC / УХФ перформанси

Спецификација
Модел # VH-83
Основен параметар
Димензија 164.2mm x 80,0 mm x 24,3 mm
Тежина 654е
Приказ 5.2'' IPS FHD 1920 година×1080
Панел на допир Corning Gorilla стакло, мулти-допир панел, поддржани ракавици и влажни раце
Слот за проширување 1 слот за SIM картичка
1 слот за SIM или TF картичка
Комуникациски интерфејс USB 2.0 Тип-C, OTG
Аудио Говорник, 2 микрофони
Тастатура 4 предни клучеви, 1 клуч за вклучување, 2 копчиња за скенирање, 1 мултифункционален клуч
Камера 13MP камера во боја, поддршка за автоматско фокусирање, блиц
GPS Вграден глобален систем за позиционирање, опсег на грешка ± 5m
Сензор Сензор за гравитација, светлосен сензор, сензор за близина
Параметар на изведба
Процесорот Cortex-A53 1,45 GHz четири-јадрен
Меморија RAM меморија:2GB ROM:16МК
Проширување Поддршка до 128 GB MicroSD (ТФ) картичка
ВИЕ Андроид 6.0
Развојна средина
ВИЕ Андроид 6.0
SDK Комплет за развој на софтвер
Јазик Јава
Алатка Затемнување / Android Studio
Комуникација со податоци
WLAN Поддршка за IEEE802.11 a/b/g/n, 2.4G/5G двоен опсег, внатрешна антена
WWAN 2Г: 900/1800MHz

3Г: 900/1900/2000/2100MHz

4Г: TDD-LTE: Б38, Б39, Б40, Б41

FDD-LTE: Б1, Б3, Б5

Bluetooth Bluetooth 4.0 СТАНА
GNSS GPS, ГЛОНАСС, BeiDou, AGPS, внатрешна антена
Оперативна средина
Работна температура -20℃~50℃
Температура на складирање -20℃~70℃
Влажност 5%~95% RH, некондензирање
Спецификација за капка Повеќекратни капки од 1,5 m/4,9 стапки (барем 20 времиња) на бетонот низ работниот температурен опсег
Спецификација за роша 1000 x 0,5m/1,64ft падови, сè уште работи нормално, ги задоволува спецификацијата на IEC
ESD ±15KV празнење на воздух,±6KV проводен празнење
Ниво на заштита Домаќин IP65 според спецификацијата за запечатување IEC
Перформанси на батеријата
Капацитет Li-ion на полнење 8000 mAh
Време на мирување >500 часови
Време на полнење 3-4 часови (со стандарден адаптер и USB кабел)
Работно време >12 часови (во зависност од корисничкото опкружување)
1Баркод D
1D Линеарен скенер Зебра SE965 / Honeywell N4313
1D Симболологии Код 39、Код 93、Код128、Лента со кодови、EAN- 13、EAN- 8、UPC-A、UPC- Е、ИТФ 14、UCC/EAN- 128、ITF25、Матрица 25、EAN-128、ISBN итн.
2Баркод D
2D имисер скенер Зебра: SE4710 / SE4750 / SE4750MR; Ханивел: N6603
2D Симболологии PDF417, MicroPDF417, Композитен, RSS, TLC-39, Податоци, QR код, Микро QR код, Ацтеките, MaxiCode, Поштенски кодови,US PostNet,Американска планета, Обединетото Кралство поштенски, Австралиска пошта,Јапонија поштенски, Холандски поштенски итн.
UHF РФИД (изборен
Фреквенција 865-868MHz/902-928MHz
Протокол EPC C1 GEN2 /ISO18000-6C
R/W опсег >25m (кружна поларизација, во затворен простор);>10m (цикуларна поларизација,отворено на отворено);>21m (линеарна поларизација,во затворен простор);>7 m (линеарна поларизација,отворено на отворено)
Стапка на групно читање >200 ознаки/s (кружна поларизација)
Моќ 1W (30 dBm,+5dBm ~ +30dBm прилагодлив)
РФИД модул Модул VM-61 базиран на Impinj Indy R2000
Антена Линеарна поларизација (1,8 dBi) / Кружна поларизација (4 dBi)
HF(изборен
Фреквенција 13.56MHz
Протокол ISO 15693、ISO 14443
R/W опсег 0-7CM (поврзано со ознаката и околината)
Ирис(изборен
Откријте стапка <150Госпоѓица
Откријте опсег 20-40цм
ДАЛЕКУ 1/10000000
Протокол ISO/IEC 19794-6,МК/Т 20979-2007
Додатоци
Стандарден Li-ion батерија、глава за полнење、DC кабел за полнење、USB кабел

Најчесто поставувани прашања

П:Кои сме ние?
А:Ние сме водечки кинески професионален производител на хардвер UHF RFID со повеќе од 10 години. Ние се наоѓаме во Шенжен, град во близина на Хонгконг.

П: Кои производи ги произведувате?
А: можеме да ги произведуваме сите видови UHF RFID читач, антена и ознака (во согласност со протоколот на EPC C1G2 и ISO-18000/6C). можеме да ви помогнеме да ги приспособите сите видови читачи, антена и ознака.

П: Кои се вашите предности?
А: имаме многу предности.
Прво, се фокусиравме на Р&Д, продукции, продажба и имплементација на UHF RFID читач, UHF RFID антена и UHF RFID ознака за повеќе од 10 години.
Второ, ние сме добри во дизајнирањето на сите видови РФИД решенија за различни индустрии или апликации.
Трето, нашите производи се продаваат во целиот свет, тие служат за владата, голем трговец на мало, училиште, голема производствена компанија и логистичка компанија, како и управување со возила/транспорт итн.
Четврто, имаме свои стручни кадри во РФИД, без разлика какво производство, истражување или инженер или продажба.

П: Кој е типот на вашиот клиент?
А: Како производител на RFID хардвер, ние обично работиме со системски интегратор, давател на решенија или компанија за ИТ софтвер директно затоа што можеме да им доставуваме хардвер и тие можат да развијат софтвер и директно да имплементираат/инсталираат/интегрираат хардвер и софтвер за нивниот краен корисник.

П: Ако сакам да ги купам вашите производи, што да правиме прво?
А: бидејќи РФИД производот е сложен систем (треба понатамошен развој), така што треба да ни ги кажете вашите барања за проект, на пример,
што е следената ставка?
Кое е потребно растојание за читање?
Каков тип на читач сакате да користите на вашиот проект?
Фиксен читач или рачен читач?
Откако ќе ги расчистиме вашите барања, ние ќе ви испратиме лист со податоци и понуда за ваша референца.
Откако ќе се потврди добро, ние ќе ви испратиме PI за плаќање фонд до нас, а потоа ќе ви испратиме стоки што е можно поскоро штом веќе ќе ја добиеме вашата уплата.

П: Дали снабдувате софтвер?
А: немаме софтвер за управување, но имаме SDK на читачи за вашиот понатамошен развој на интерфејсот со вашиот сегашен софтвер за управување.

П: Кое е вашето време за испорака?
А: Доколку ги имаме на залиха, времето на испорака е 1-2 денови.
Доколку ги немаме доволно на залиха, времето на испорака ќе биде 3-10 денови, зависи од големината на нарачката.

П: Каков сертификат имаат вашите производи?
А: нашите производи имаат CE и FCC сертификати.

П: кој е вашиот главен пазар?
А: нашиот главен пазар е Северна Америка и Јужна Америка, Јас, Русија, Африка и Азија итн.

П: Кои индустрии се UHF RFID се применуваат нашироко сега?
А: UHF RFID се развива многу брзо, РФИД е главната технологија. на IOT, како што знаеме, ни доаѓа времето за големи податоци, UHF RFID ја искористи оваа шанса за брзо развивање.

П: кој е вашиот начин на плаќање
А: Т/Т , Western Union , Пејпал , Али трговско осигурување

П: која е вашата гаранција
А : сите наши производи имаат 1 годишна гаранција доколку не е предизвикано од човек

Ве молиме испратете ни е-пошта доколку сакате да добиете понуда за нашите производи, или добијте поддршка од нашите инженери за техничка поддршка.

Испратете ни ја вашата порака:

ИСТРАЖУВАЈ СЕГА
ИСТРАЖУВАЈ СЕГА